TheRomanians.ca

Romanian Canadian Community

Daca vrei sa participi ca voluntar la proiecte comunitare citeste mai mult ...   

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Miron alu` Cozma reabilitat - QED
taica
Posted: Dec 16 2004, 01:00 PM
Quote Post

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 201

ADICATELEA, INAINTE DE A-SI DA OBSTESCUL SI DIN FERICIRE IREVERSIBILUL SFARSIT TOARSU` ILICI NE MAI FACU UN PUSTIU DE BINE. L-A ELIBERAT, OAMENI CARE ATI MAI AVUT PUTEREA SA RAMANETI BUNI, PE COZMA!
MULTUMIM DIN INIMA PARTIDULUI! mad.gif
SA-NTELEGEM CA TOTI FRAIERII CIOMAGITI CU BESTIALITATE DE "ORGANELE DE PARTID" SI DE GLOATA AFERENTA ACTUALULUI PDSR IN FRUNTE CU MAO TZE DUN-UL ROMANESC (CA NU MAI CRAPA NENOROCITUL) SI-AU LUAT-O DE POMANA, SPRE EXEMPLUL URMASILOR POSIBIL NEASCULTATORI.
STITI CE A DECLARAT D`ALDE COZMA? CA, DACA AM INTELES CEVA DIN CEI 7 ANI CAT A STAT EL LA PARNAIE, (UNDE EL A FOST LIBER SI NOI NU) ATUNCI N-A STAT DEGEABA. ADICA TOATE CIOMEGELE CELOR AIDOMA LUI AU FOST "DARUITE" SPRE BINELE NOSTRU, AL CELOR CE AM SCAPAT SAU AM AVUT SANSA SA NU FIM ACOLO. POPOR NEFERICIT! UNDE AM AJUNS?

PMEmail Poster
rom
Posted: Dec 17 2004, 08:54 AM
Quote Post

Advanced Member

Member No.: 12

Intre timp, luat la intrebari de cei din UE Iliescu a dat-o intoasa: a revocat gratierea. Cita lipsa de respect pt. poporul roman in primul rind gratiindu-l si apoi revocind gratierea doar la cererea UE ! Si-apoi prestatia lui A. Nastase cu contrasemnatura lui nu mai are nevoie de nici un comenariu. Explicatii gen "nu am citit ce am semnat" sint la fel ca "nu am stiut legea": nule.
Astia sint oamenii - bine ca au plecat.
PMEmail Poster
taica
Posted: Dec 17 2004, 02:04 PM
Quote Post

Newbie
*

Member No.: 201

Vechea meteahna. Dispretul profund al romanilor pt. romani. Ne sunt dispretuite inteligenta, ideile, munca, realizarile, visurile, sacrificiile, credinta. Intrebarea e: De catre cine? Cine se cred carcalacii astia? Mai rau e ca nici un prost nu va recunoaste vreodata ca e prost, astfel incat nu ne putem astepta ca vreunul sa renunte inainte de a face cel mai mare rau posibil, in spiritul prea mult demonstratei legi a lui Murphy. Acu` deja nu mai conteaza cine e pesimist sau optimist, ci mai degraba, raspunsul la intrebarea: Ce e de facut?
Cu mult respect, Tataie
PMEmail Poster
rom
Posted: Dec 18 2004, 09:27 AM
Quote Post

Advanced Member

Member No.: 12

Nu mai e asa interesant ce este de facut pt. ca lucrul important a fost facut deja: au fost schimbati. Sint convins ca o sa vedem schimbari in bine in viitor. Iar acum lupta politica s-a mutat in PSD: Iliescu vs. Nastase - chiar daca nimeni nu recunoaste nimic oficial. Chiar si multi din oamenii PSD-ului de desolidarizeaza de Iliescu. Dupa 15 ani se intimpla ceea ce trebuia sa se intimple mult mai demult.
PMEmail Poster

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

[ Script Execution time: 0.4002 ]   [ 10 queries used ]   [ GZIP Enabled ]

TheRomanians.ca Forum Anunturi Index Site-uri Articole Bancuri Contact Despre noi Terms of Use